Feyenoord Niderlandiyaning mashhur futbol klublaridan biri bo‘lib, hujumga Manfred Ugaldeni qo‘shish rejasidan voz kechgani yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rotterdam shahri jamoasi Ugaldeni Spartak klubidan ijaraga olishni maqsad qilgan. Bu haqda mahalliy ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, tomonlar o‘rtasidagi kelishuvga futbolchini keyinchalik to‘liq sotib olish imkoniyati ham kiritilishi mumkin. Biroq, manbalar ushbu transferni amalga oshirish oson bo‘lmasligini ta’kidlamoqda.
Chunki Spartak klubi bilan muzokaralar murakkab kechishi ehtimoli bor. Manfred Ugalde 2025-2026-yilgi mavsumda Spartak safida beshta o‘yinda maydonga tushgan.
Biroq, u ushbu bahslarda gol urmagan va samarali harakatlari bilan ajralib turmagan. Transfermarkt axborot portali Ugaldening bozor qiymatini 23 yoshida 15 million yevroga baholagan.
Shu bois, futbolchining kelajagi borasida aniq qaror hali qabul qilinmagan. Klub va futbolchi atrofidagi vaziyat yaqin kunlarda oydinlashishi kutilmoqda.

Фейеноорд планирует арендовать Угальдена у Спартака
Фейеноорд является одним из известных футбольных клубов Нидерландов и не отказывается от плана добавить в атаку Манфреда Угальде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Роттердама нацелена арендовать Угальде у клуба Спартак. Об этом сообщают местные средства массовой информации.
Согласно информации, в соглашение между сторонами может быть включена возможность последующего полного выкупа футболиста. Однако источники подчеркивают, что осуществить этот трансфер будет не так просто.
Поскольку переговоры со Спартаком могут оказаться сложными. Манфред Угальде провел пять матчей в составе Спартака в сезоне 2025-2026.
Однако он не забил ни одного гола в этих играх и не выделялся эффективными действиями. Информационный портал Transfermarkt оценил рыночную стоимость Угальде в 15 миллионов евро в возрасте 23 лет.
Поэтому четкое решение о будущем футболиста еще не принято. Ожидается, что ситуация вокруг клуба и футболиста прояснится в ближайшие дни.