Andrey Chervichenko ilgari Moskva Spartak futbol klubi prezidenti lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub tomonidan ingliz murabbiyi Stiven Jerrardga ish taklifi berilgani haqidagi xabarlarga munosabat bildirdi. Chervichenko o‘z fikrini bildirar ekan, bu gaplarning haqiqatga to‘g‘ri kelmasligini aytdi.
Unga ko‘ra, bunday ma’lumotlar asossiz va yolg‘on hisoblanadi. Ma’lum qilinishicha, Stiven Jerrardning agentlari ushbu taklifga allaqachon rad javobini bergan.
Ular bunga asosiy sabab sifatida hozirgi geosiyosiy vaziyatni ko‘rsatgan. Stiven Jerrard futbolchi sifatida Angliyaning “Liverpul” klubi va milliy terma jamoasida o‘ynagan.
Keyinchalik u murabbiylik faoliyatini boshlagan. Jerrard murabbiy sifatida “Liverpul” yoshlar jamoasida, Angliyaning “Aston Villa” klubida, Shotlandiyaning “Reynjers” jamoasida (bu yerda u bir marta chempionlikni qo‘lga kiritgan) va Saudiya Arabistonining “Al-Ittifaq” klubida ishlagan.
U “Al-Ittifaq” klubini joriy yil boshida tark etgan. Shu tariqa, Chervichenko bu boradagi mish-mishlarga ishonmaslikni tavsiya etdi.

Червиченко отклонил предложение Спартака Джеррарду
Андрей Червиченко ранее занимал должность президента футбольного клуба Москва Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал сообщения о том, что клуб предложил работу английскому тренеру Стивену Джерарду. Червиченко, высказывая свое мнение, сказал, что эти слова не соответствуют действительности.
По его словам, такая информация является беспочвенной и ложной. Сообщается, что агенты Стивена Джерарда уже дали отказ на это предложение.
Они указали на текущую геополитическую ситуацию как на основную причину. Стивен Джерард играл за английский клуб «Ливерпуль» и национальную сборную.
Позже он начал тренерскую карьеру. Джерард работал тренером в молодежной команде «Ливерпуля», в английском клубе «Астон Вилла», в шотландском клубе «Рейнджерс» (где он один раз завоевал чемпионство) и в клубе Саудовской Аравии «Аль-Иттифак».
Он покинул клуб «Аль-Иттифак» в начале этого года. Таким образом, Червиченко рекомендовал не верить слухам по этому поводу.