“Axmat” futbol jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov “Orenburg”ga qarshi o‘yindan so‘ng “Match TV” telekanaliga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy birinchi bo‘limda jamoa yaxshi harakat qilganini, ikkinchi bo‘limda esa maydonga yangi futbolchilar tushirilgani o‘yinga biroz o‘zgarish kiritganini ta’kidladi. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, ikkinchi bo‘limda ikki nafar futbolchini bir vaqtning o‘zida almashtirish rejalashtirilgan edi va bu amalga oshirildi.
Biroq, ikkinchi bo‘limda “Orenburg” tashabbusni o‘z qo‘liga oldi va gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Shundan so‘ng, “Axmat” yana o‘yinga qaytdi, almashtirilgan futbolchilar yordamida hujumni kuchaytirib, yaxshi gol urdi.
Ammo o‘yin yakunida yana gol o‘tkazib yuborildi. Murabbiy bu futbol ekanini va bunday natijalar bo‘lishi tabiiyligini ta’kidladi.
“Orenburg”ni g‘alaba bilan tabrikladi va jamoasi keyingi o‘yinlarga tayyorgarlikni davom ettirishini bildirdi. Himoyada yo‘l qo‘yilgan xatoliklar haqida so‘ralganda, Cherchesov bu masalani jamoa ichida tahlil qilishlarini, “Orenburg” yaxshi hujum uyushtirganini va o‘yinni chuqur tahlil qilish rejalashtirilganini aytdi.

Черчесов: Проиграли Оренбургу, будем анализировать ошибки
Главный тренер футбольной команды "Ахмат" Станислав Черчесов после матча с "Оренбургом" поделился своими мыслями с телеканалом "Матч ТВ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренер отметил, что в первом тайме команда действовала хорошо, а во втором тайме выход новых игроков немного изменил игру. По словам Черчесова, во втором тайме планировалась замена двух футболистов одновременно, и это было реализовано.
Однако во втором тайме "Оренбург" взял инициативу в свои руки и смог забить гол. После этого "Ахмат" снова вернулся в игру, усилив атаку с помощью замененных игроков и забив хороший гол.
Но в конце матча снова был пропущен гол. Тренер подчеркнул, что это футбол и такие результаты естественны.
Он поздравил "Оренбург" с победой и заявил, что его команда продолжит подготовку к следующим играм. Когда его спросили о допущенных ошибках в защите, Черчесов сказал, что они проанализируют этот вопрос внутри команды, отметив, что "Оренбург" хорошо организовал атаку и запланирован глубокий анализ игры.