Karpin tanaffusda Dinamoda to‘rtta o‘zgarish qildi
Moskvaning Dinamo jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Rossiya Kubogi Fonbet RPL yo‘li guruh bosqichida Krasnodar jamoasiga qarshi o‘yinning birinchi bo‘limida muvaffaqiyatsiz o‘yin ko‘rsatganidan so‘ng, jamoani rag‘batlantirish va o‘yinni kuchaytirish maqsadida muhim o‘zgarishlar kiritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning dastlabki yarmida Krasnodar jamoasi Dinamo darvozasiga uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Shu bilan birga, Dinamo futbolchilari biror javob golini ura olmadilar.
Tanaffusdan so‘ng bosh murabbiy Valeriy Karpin darhol to‘rtta o‘zgarish amalga oshirdi. Yarim himoyachi Luka Gagnidze o‘rniga Daniil Fomin maydonga tushirildi.
Egor Smelovning o‘rnini Nikolay Ngamale egalladi. Hujumchi Denis Bokov o‘rniga Ivan Sergeyev zaxiradan maydonga chiqdi.
Himoyachi Maksim Osipenkoning o‘rnini esa yarim himoyachi Nikolay Marichal to‘ldirdi. Ushbu o‘zgarishlar jamoaning o‘yinini jonlantirish va natijani yaxshilash uchun qilindi.

Карпин во время перерыва произвел четыре замены в Динамо
Главный тренер московского Динамо Валерий Карпин после неудачной игры команды в первом тайме матча Кубка России против команды Краснодар внес важные изменения с целью мотивировать команду и усилить игру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первой половине встречи команда Краснодар смогла забить три гола в ворота Динамо. При этом футболисты Динамо не смогли забить ни одного ответного гола.
После перерыва главный тренер Валерий Карпин сразу же произвел четыре замены. Полузащитник Лука Гагнидзе был заменен на Даниила Фомина.
Егора Смелова заменил Николай Нгамале. Нападающий Денис Боков был заменен на Ивана Сергеева, вышедшего с скамейки запасных.
Защитника Максима Осипенко заменил полузащитник Николай Маричал. Эти изменения были сделаны для оживления игры команды и улучшения результата.