Samoshnikov Spartakka o‘tishi bo‘yicha muzokaralar yakunlanmoqda
Moskvaning Lokomotiv futbol klubi himoyachisi Ilya Samoshnikov yaqin kunlarda boshqa klubga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda u qizil-oq jamoa tarkibiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqda sport sohasidagi manbalar xabar bermoqda.
Insayder Ivan Karpovning ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar kelishuvga yaqin turibdi. Samoshnikov va Spartak klubi o‘rtasidagi shartnoma 2028 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lib, futbolchining yillik maoshi taxminan 1,4 million yevro bo‘ladi.
Spartak klubi futbolchini sotib olish uchun 350 million rubl taklif qilgan. Lokomotiv esa javob tariqasida 400 million rubl va qo‘shimcha bonuslarni so‘ramoqda.
Manbaning ta’kidlashicha, muzokaralar aynan shu miqdorda yakunlanishi va futbolchining transferi yaqin kunlarda amalga oshishi kutilmoqda. Joriy mavsumda Samoshnikov Lokomotiv safida Rossiya Premyer ligasida atigi bitta o‘yinda maydonga tushgan.
O‘tgan yil esa u 24 ta uchrashuvda ishtirok etib, to‘rt marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Shu sabab, uning yangi klubga o‘tishi ikki tomon uchun ham foydali bo‘lishi mumkin.

Переговоры о переходе Самошникова в Спартак завершаются
Защитник московского футбольного клуба Локомотив Илья Самошников может в ближайшие дни перейти в другой клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время ожидается, что он присоединится к красно-белой команде. Об этом сообщают источники в спортивной сфере.
По данным инсайдера Ивана Карпова, стороны близки к соглашению. Контракт между Самошниковым и клубом Спартак рассчитан до 2028 года, а годовая зарплата футболиста составит примерно 1,4 миллиона евро.
Клуб Спартак предложил 350 миллионов рублей за покупку футболиста. Локомотив же в ответ требует 400 миллионов рублей и дополнительные бонусы.
По словам источника, переговоры ожидается завершатся именно на этой сумме, и трансфер футболиста может состояться в ближайшие дни. В текущем сезоне Самошников вышел на поле всего в одном матче за Локомотив в Российской Премьер-лиге.
В прошлом году он принял участие в 24 матчах и смог забить четыре гола. Поэтому его переход в новый клуб может быть выгоден для обеих сторон.