UEFA Superkubogi bahsida Parijning PSJ jamoasi Londonning Tottenxem klubiga qarshi o‘yinda g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv asosiy vaqti 2:2 hisobida yakunlandi. O‘yin davomida Tottenxem ikki to‘p farqi bilan oldinda borayotgan edi, biroq 85-daqiqadan so‘ng ustunlikni boy berdi va PSJ hisobni tenglashtirdi.
G‘olib nomi penaltilar seriyasida aniqlanib, unda PSJ futbolchilari 4:3 hisobida ustun keldi. Uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi sovrini Usmon Dembelega topshirildi.
28 yoshli fransiyalik futbolchi o‘yinda samarali uzatma amalga oshirdi, shuningdek, eng ko‘p zarba yo‘llagan va muvaffaqiyatli driblinglar soni bo‘yicha yetakchi bo‘ldi. O‘tgan mavsumda Dembele barcha musobaqalarda PSJ safida 53 o‘yinda maydonga tushib, 35 ta gol va 16 ta golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Hozirda Usmon Dembele "Oltin to‘p" uchun kurashda asosiy da’vogar sifatida ko‘rilmoqda. Uning Tottenxemga qarshi o‘tkazgan o‘yindagi ishtiroki bu yo‘lda imkoniyatlarini yanada oshirdi.

PSJ – в матче с Тоттенхэмом был определен лучший футболист
В матче за Суперкубок УЕФА команда Парижа ПСЖ одержала победу над лондонским клубом Тоттенхэм. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основное время встречи завершилось со счетом 2:2. В ходе игры Тоттенхэм вел с разницей в два мяча, однако после 85-й минуты уступил преимущество, и ПСЖ сравнял счет.
Имя победителя было определено в серии пенальти, где футболисты ПСЖ одержали победу со счетом 4:3. Приз лучшему игроку матча был вручен Усману Дембеле.
28-летний французский футболист сделал результативную передачу в игре, а также стал лидером по количеству ударов и успешных дриблингов. В прошлом сезоне Дембеле провел 53 матча за ПСЖ во всех турнирах, забив 35 голов и сделав 16 голевых передач.
В настоящее время Усман Дембеле рассматривается как основной претендент на "Золотой мяч". Его участие в матче против Тоттенхэма еще больше увеличило его шансы на это.