Dembele: PSJ Superkubokdagi g‘alabadan mamnun
PSJ klubi hujumchisi Usmon Dembele UEFA Superkubogi bahsidan so‘ng jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Luis Enrike boshchiligidagi jamoa finalda Tottenhemga qarshi maydonga tushdi va asosiy vaqt 0:2 hisobida ketayotgan o‘yinda so‘nggi o‘n daqiqada ikkita gol urib, hisobni tenglashtirdi. Natijada uchrashuv penaltilar seriyasiga o‘tdi va Parij klubi g‘alaba qozondi.
Usmon Dembele o‘z fikrlarini bildirib, yana bir yirik yevropa sovrinini qo‘lga kiritganidan mamnunligini aytdi. U: "Yevropa Chempionlar ligasidan so‘ng endi Superkubokni ham yutdik.
Bu yangi mavsum uchun ajoyib boshlanish bo‘ldi. Jamoamiz o‘zini faxrlanishga loyiq ko‘rsatdi.
Oldinda bizni yana ko‘plab sovrinlar kutmoqda va biz hammasini yutishni istaymiz. Chempionlar ligasi 1/8 finalida Liverpul ustidan g‘alaba qozonganimizdan so‘ng, har qanday yutuqqa erisha olishimizga ishondik.
2025 yilda Yevropaning eng yaxshi jamoasi bo‘ldik", dedi Dembele. Shuningdek, Dembele ushbu o‘yinda samarali uzatma amalga oshirib, Superkubok uchrashuvida eng yaxshi futbolchi deb topildi.
Bu natija PSJ jamoasi uchun yangi mavsum oldidan katta ruhiy ko‘tarinkilik berdi. Klub oldida hali ko‘plab muhim o‘yinlar kutmoqda va jamoa yutuqlarini davom ettirishga intilmoqda.

Дембеле: Я доволен победой в Суперкубке ПСЖ
Нападающий клуба ПСЖ Усман Дембеле пообщался с журналистами после матча за Суперкубок УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Луиса Энрике вышла на финал против Тоттенхэма и в последние десять минут игры, когда основной время шло со счетом 0:2, забила два гола, сравняв счет. В результате матч перешел в серию пенальти, и парижский клуб одержал победу.
Усман Дембеле выразил свои мысли и сказал, что он рад, что команда завоевала еще один крупный европейский трофей. Он сказал: "После Лиги чемпионов мы теперь также выиграли Суперкубок.
Это стало отличным началом нового сезона. Наша команда показала, что заслуживает гордости.
Впереди нас ждут еще много трофеев, и мы хотим выиграть их все. После нашей победы над Ливерпулем в 1/8 финала Лиги чемпионов мы уверены, что можем добиться любого успеха.
В 2025 году мы стали лучшей командой Европы", - сказал Дембеле. Также Дембеле в этом матче сделал результативный пас и был признан лучшим игроком матча за Суперкубок.
Этот результат дал команде ПСЖ большой моральный подъем перед новым сезоном. Клубу предстоит еще много важных игр, и команда стремится продолжать свои успехи.