Ugalde transferi: Spartak va Feyenoord narxda kelisha olmayapti
Moskvaning Spartak jamoasi hujumchisi Manfered Ugalde Feyenoord klubiga o‘tishi mumkinligi haqida batafsil ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, Kosta-Rika terma jamoasi a’zosi bo‘lgan Ugalde Niderlandiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Futbolchining o‘zi ham Spartak klubidan ketishga moyillik bildirgan.
Ugaldening agenti ham unga bu borada yordam bermoqda. Biroq, ikki klub transfer shartlari borasida kelisha olmayapti.
Spartak klubi futbolchini to‘g‘ridan-to‘g‘ri sotishni va buning uchun 25 million yevro talab qilmoqda. Feyenoord esa avval ijara asosida, keyin esa 20 million yevroga to‘liq sotib olish variantini taklif qilmoqda.
Bu haqda sport nashrlari xabar bermoqda. Manfered Ugalde joriy mavsumda Spartak safida 18 o‘yinda maydonga tushib, bir gol urishga erishdi.
Shunga qaramay, u 2024-2025-yilgi mavsumda Rossiya chempionatining eng yaxshi to‘purarlaridan biri bo‘ldi. 23 yoshli futbolchining Spartak klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028-yil 30-iyungacha mo‘ljallangan.

Трансфер Угальде: Спартак и Фейеноорд не могут договориться о цене
Появилась информация о том, что нападающий московского Спартака Манфред Угальде может перейти в клуб Фейеноорд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что член сборной Коста-Рики Угальде может продолжить карьеру в Нидерландском чемпионате. Сам футболист также выразил желание покинуть клуб Спартак.
Агент Угальде также помогает ему в этом вопросе. Однако два клуба не могут договориться о условиях трансфера.
Клуб Спартак требует 25 миллионов евро за прямую продажу футболиста. Фейеноорд же предлагает сначала аренду, а затем вариант полной покупки за 20 миллионов евро.
Об этом сообщают спортивные издания. Манфред Угальде в текущем сезоне провел 18 матчей за Спартак и забил один гол.
Тем не менее, он стал одним из лучших бомбардиров чемпионата России в сезоне 2024-2025. Контракт 23-летнего футболиста с клубом Спартак действует до 30 июня 2028 года.