Stognienko Shevalye xatolarini tahlil qildi, Parij g‘alaba qozondi
Sport sharhlovchisi Vladimir Stognienko Parij jamoasi darvozaboni Lyuka Shevalye UEFA Superkubogi doirasida Londonning Tottenxem klubiga qarshi o‘yinda yo‘l qo‘ygan xatolari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Shevalye uchun Parij jamoasi safida ilk rasmiy o‘yin bo‘ldi. U yaqinda Lill klubidan sotib olinib, jamoaning asosiy darvozaboni Janluiji Donnarumma o‘rniga olib kelingan edi.
Sharhlovchining ta’kidlashicha, Shevalye ba’zi vaziyatlarda asabiylashgani kuzatildi, biroq bu holat vaqtinchalik bo‘lishi mumkin. Uning fikriga ko‘ra, darvozabonning o‘yinini kuzatishda davom etish zarur.
Shuningdek, Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov butun o‘yin davomida zaxira o‘rindig‘ida o‘tirdi. Uchrashuv yakuniga besh daqiqa qolganda Parij jamoasi 0:2 hisobida ortda borayotgan edi.
Biroq ular hisobni tenglashtirishga erishib, penaltilar seriyasida g‘alaba qozondi. Shu tariqa, Parij jamoasi qiyin o‘yinda irodali g‘alabani qo‘lga kiritdi.

Стогниенко Шевалье проанализировал ошибки, Париж одержал победу
Спортивный комментатор Владимир Стогниенко высказал мнение о ошибках вратаря Парижа Люка Шевалье в матче за Суперкубок УЕФА против лондонского клуба Тоттенхэм. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча стала для Шевалье первым официальным матчем в составе Парижа. Он был недавно куплен у клуба Лилль и был приведен на замену основному вратарю Джанлуиджи Доннарумме.
По словам комментатора, в некоторых ситуациях Шевалье проявил нервозность, однако это состояние может быть временным. По его мнению, необходимо продолжать следить за игрой вратаря.
Также российский вратарь Матвей Сафонов провел весь матч на скамейке запасных. За пять минут до конца встречи Париж уступал со счетом 0:2.
Тем не менее, им удалось сравнять счет и одержать победу в серии пенальти. Таким образом, Париж добился волевой победы в сложном матче.