Dembele Shevalening penaltilarni qaytarishiga ishondi
PSJ hujumchisi Usmon Dembele UEFA Superkubogi doirasida “Tottenxem”ga qarshi o‘yinda jamoa darvozaboni Lyuka Shevalening harakatlarini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuv 23 yoshli darvozabon uchun PSJ safida ilk rasmiy o‘yin bo‘ldi. U yaqinda “Lill” klubidan Parij jamoasiga o‘tgan edi.
Dembele o‘z fikrida, o‘yin 2:2 hisobi bilan yakunlanganida va penaltilar seriyasiga yetib kelgan paytda, Lyuka Shevale zarbalarni qaytarishiga ishonganini aytib o‘tdi. U: “O‘yin oxirida, hisob teng bo‘lib, penaltilar seriyasi boshlanishi aniq bo‘lganda, o‘zimga Lyuka zarbalarni qaytaradi va biz g‘alaba qozonamiz, deb aytdim.
U kuchli yigit va voqealar aynan shunday rivojlandi”, deya ta’kidladi. Shuningdek, Dembele Parij klubining bir yil ichida beshta sovrin qo‘lga kiritganini katta yutuq deb baholadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu natija klub uchun juda muhim va muxlislar uchun ham quvonchli voqea hisoblanadi. Biroq, PSJ jamoasi Jahon klublar chempionatida g‘alaba qozona olmadi.
Final uchrashuvida parijliklar Londonga qarashli boshqa bir jamoa “Chelsi”ga 0:3 hisobida imkoniyatni boy berdi. Shu tariqa, PSJ barcha turnirlarda yuqori natija ko‘rsatgan bo‘lsa-da, Jahon chempionligini qo‘lga kirita olmadi.

Дембеле поверил в способность Шевалена отразить пенальти
Нападающий ПСЖ Усман Дембеле прокомментировал действия вратаря команды Люка Шеваля в матче против "Тоттенхэма" в рамках Суперкубка УЕФА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч стал первым официальным для 23-летнего вратаря в составе ПСЖ. Он недавно перешел в парижский клуб из "Лилля".
Дембеле отметил, что когда игра завершилась со счетом 2:2 и подошла к серии пенальти, он верил, что Люка Шевале сможет отразить удары. Он сказал: "В конце игры, когда счет был равным и стало ясно, что начнется серия пенальти, я сказал себе, что Люка отразит удары, и мы победим.
Он сильный парень, и события развивались именно так", - подчеркнул он. Также Дембеле оценил достижение парижского клуба, который за год завоевал пять трофеев, как большой успех.
По его словам, этот результат очень важен для клуба и является радостным событием для болельщиков. Однако команда ПСЖ не смогла одержать победу на чемпионате мира клубов.
В финале парижане уступили другой лондонской команде "Челси" со счетом 0:3. Таким образом, хотя ПСЖ показал высокие результаты во всех турнирах, он не смог завоевать титул чемпионов мира.