«Krasnodar» futbol klubi hujumchisi Eduard Spertsyan Angliyaning «Sautgempton» jamoasidan rasmiy taklif borligini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ikki klub o‘rtasida futbolchining ehtimoliy transferi bo‘yicha muzokaralar boshlanganligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Eduard Spertsyan o‘z intervyusida bunday dedi: «Hammasi jiddiy.
Taklif bor. Men hali Krasnodarga bormadim.
Hozir qaytib, klub prezidenti Sergey Galitskiy bilan gaplashaman». Bu so‘zlarni «Match TV» telekanali keltirgan.
Ma’lumot uchun, yaqinda «Krasnodar» Rossiya Kubogi RPL yo‘nalishi guruh bosqichida Moskvaning «Dinamo» jamoasini 4:0 hisobida yengdi. Ushbu uchrashuvda Spertsyan jamoasi uchun bir gol urdi.
Transfer bozorida Spertsyanning qiymati 25 million yevroga baholanmoqda. Ommaviy axborot vositalariga ko‘ra, «Sautgempton» futbolchini sotib olish uchun 12 million yevro taklif qilmoqda.
Shuni ham aytish kerakki, Spertsyanning «Krasnodar» bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil yozigacha davom etadi. Shu sababli, klub futbolchini qo‘yib yuborish masalasini diqqat bilan ko‘rib chiqmoqda.

Официально подтверждено, что у Спертианга есть предложение от Саутгемптона
Футболист клуба «Краснодар» Эдуард Спертсян подтвердил, что у него есть официальное предложение от английского клуба «Саутгемптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что между двумя клубами начались переговоры о возможном трансфере игрока. Эдуард Спертсян в своем интервью сказал: «Все серьезно.
Есть предложение. Я еще не вернулся в Краснодар.
Сейчас вернусь и поговорю с президентом клуба Сергеем Галицким». Эти слова привел телеканал «Матч ТВ».
Для справки, недавно «Краснодар» одержал победу над московским «Динамо» со счетом 4:0 в группе Кубка России по направлению РПЛ. В этом матче Спертсян забил один гол для своей команды.
На трансферном рынке стоимость Спертсяна оценивается в 25 миллионов евро. По данным СМИ, «Саутгемптон» предлагает 12 миллионов евро за покупку футболиста.
Также стоит отметить, что действующий контракт Спертсяна с «Краснодаром» продлится до лета 2026 года. Поэтому клуб внимательно рассматривает вопрос о возможности отпустить игрока.