Dembele “Zolotoy myach” haqida o‘z fikrini bildirdi
Usmon Dembele “Pari Sen-Jermen” jamoasiga yana bir sovrinni qo‘lga kiritishda yordam berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parijliklar UEFA Superkubogi uchrashuvida “Tottenxem”ga qarshi o‘yinda mag‘lubiyatdan qutulib qoldi va so‘nggi daqiqalarda ikki gol urib, hisobni tenglashtirdi. Asosiy vaqt 2:2 hisobi bilan yakunlandi.
Penaltilar seriyasida Luis Enrike boshchiligidagi jamoa raqibdan aniqroq harakat qilib, 4:3 hisobida g‘alaba qozondi. Dembele ushbu o‘yinda golga uzatma berdi va penaltilar seriyasida ham o‘z imkoniyatidan to‘g‘ri foydalandi.
Uchrashuv yakunida fransiyalik futbolchi eng yaxshi o‘yinchi deb topildi. “Zolotoy myach” mukofoti haqida so‘z borganda, Dembele shunday dedi: “Murabbiyimiz aytganidek, shaxsiy mukofotlar yaxshi, lekin eng muhimi – jamoa bilan sovrinlarni yutish.” Bu so‘zlarni 90min nashri futbolchining o‘yindan keyingi intervyusidan keltirdi.
“Zolotoy myach” mukofotini topshirish marosimi 22 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Usmon Dembele ushbu mukofot uchun asosiy da’vogar sifatida ko‘rilmoqda.

Дембеле высказал свое мнение о "Золотом мяче"
Усман Дембеле помог команде “Пари Сен-Жермен” завоевать еще один трофей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Парижане избежали поражения в матче за Суперкубок УЕФА против “Тоттенхэма”, забив два гола в последние минуты и сравняв счет. Основное время завершилось со счетом 2:2.
В серии пенальти команда под руководством Луиса Энрике действовала точнее соперника и одержала победу со счетом 4:3. Дембеле сделал голевую передачу в этом матче и также успешно реализовал свой шанс в серии пенальти.
По окончании встречи французский футболист был признан лучшим игроком. Когда речь зашла о награде “Золотой мяч”, Дембеле сказал: “Как сказал наш тренер, индивидуальные награды хороши, но самое главное – выигрывать трофеи с командой.” Эти слова были приведены из интервью футболиста после матча, опубликованного изданием 90min.
Церемония вручения награды “Золотой мяч” состоится 22 сентября. Усман Дембеле рассматривается как основной претендент на эту награду.