"Yuventus" jamoasi bosh murabbiyi Igor Tudor hujumchi Dushan Vlahovichga muxlislar tomonidan ko‘rsatilayotgan munosabatdan norozi ekanini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy hafta o‘tgan o‘rtoqlik uchrashuvida "Yuventus"ning asosiy tarkibi yoshlar jamoasiga qarshi maydonga tushib, 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Mazkur bahsda Dushan Vlahovich ham gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Shunga qaramay, uchrashuv davomida muxlislar hujumchini hushtakbozlik bilan qarshi oldilar. Igor Tudor jurnalistlarga bergan intervyusida Dushan Vlahovich "Yuventus" futbolchisi bo‘lib qolayotganini ta’kidladi va unga nisbatan salbiy munosabat uni juda ranjitishini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Vlahovich har kuni tinimsiz mashg‘ulot olib boradi va bugungi uchrashuvda ham jamoa bilan birga yaxshi o‘yin ko‘rsatdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Dushan Vlahovich joriy yozda "Yuventus"ni tark etishi mumkin.
Uning klub bilan tuzgan shartnomasi kelasi yil yakuniga yetadi. Klub rahbariyati esa futbolchini bepul agent sifatida yo‘qotishni istamayapti.

Тюдор: Свистеть на Влаховича несправедливо, он самоотверженный футболист
Главный тренер команды "Ювентус" Игорь Тюдор выразил недовольство отношением болельщиков к нападающему Душану Влаховичу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На текущей неделе в прошедшем товарищеском матче основной состав "Ювентуса" вышел на поле против молодежной команды и одержал победу со счетом 2:0. В этом матче Душан Влахович также смог забить гол.
Тем не менее, во время встречи болельщики встретили нападающего свистом. Игорь Тюдор в интервью журналистам отметил, что Душан Влахович остается футболистом "Ювентуса" и сказал, что негативное отношение к нему очень его огорчает.
По его словам, Влахович ежедневно усердно тренируется и в сегодняшнем матче также показал хорошую игру вместе с командой. По данным, Душан Влахович может покинуть "Ювентус" этим летом.
Его контракт с клубом истекает в следующем году. Руководство клуба не хочет терять футболиста в качестве свободного агента.