Krasnodar futbol klubi hujumchisi Jon Kordoba o‘zining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda Krasnodar jamoasi futbolchisi ekanini, biroq kelajakda turli o‘zgarishlar bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Jon Kordoba boshqa klublardan takliflar bor-yo‘qligi haqidagi savolga javob berar ekan, hali ham Krasnodarda faoliyat yuritayotganini, lekin har qanday vaziyat yuzaga kelishi ehtimolini inkor etmasligini aytdi.
Ma’lumot uchun, kolumbiyalik hujumchining Krasnodar klubi bilan tuzgan amaldagi mehnat shartnomasi 2027 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Transfer narxi esa 12 million yevroga baholangan.
Joriy mavsum Rossiya oliy ligasida 32 yoshli markaziy hujumchi to‘rt uchrashuvda maydonga tushdi. U shu davrda birta gol urishga va bir marta samarali uzatma berishga muvaffaq bo‘ldi.
Kordobaning kelajagi borasidagi savollar hanuz ochiq qolmoqda. Klub rahbariyati va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Кордоба не отрицал возможности уехать из Краснодара
Нападающий футбольного клуба Краснодар Хуан Кордоба высказал свое мнение о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в настоящее время является игроком команды Краснодар, однако в будущем могут произойти различные изменения. Отвечая на вопрос о наличии предложений от других клубов, Хуан Кордоба сказал, что все еще выступает за Краснодар, но не исключает возможности возникновения любой ситуации.
Для справки, действующий трудовой контракт колумбийского нападающего с клубом Краснодар действует до середины 2027 года. Трансферная стоимость оценивается в 12 миллионов евро.
В текущем сезоне в Российской Премьер-Лиге 32-летний центральный нападающий выходил на поле в четырех матчах. За это время ему удалось забить один гол и сделать одну результативную передачу.
Вопросы о будущем Кордобы по-прежнему остаются открытыми. Переговоры между руководством клуба и игроком продолжаются.