Ashraf Hakimi: PSJ Superkubok g‘alabasiga munosib emas edi
PSJ jamoasining marokashlik himoyachisi Ashraf Hakimi Londonning Tottenxem klubiga qarshi o‘tkazilgan UEFA Superkubogi uchrashuvidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, PSJ bu safar Superkubokni qo‘lga kiritishga munosib bo‘lmagan. Hakimi jamoaning o‘yini va raqib futbolchilari o‘rtasida sezilarli farq bo‘lganini ta’kidladi.
Uchrashuv davomida, ayniqsa dastlabki 80 daqiqada PSJ futbolchilari ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ygan. Biroq o‘yin oxirida jamoa ikki bor gol urib, hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo‘ldi va natijada bahs penaltilar seriyasiga o‘tdi.
Hakimining fikricha, bu futbolning o‘ziga xos xususiyati bo‘lib, natijani oldindan aytib bo‘lmaydi. U, shuningdek, muxlislarga yaxshi kayfiyat ulashganidan mamnunligini bildirdi.
Ma’lumot uchun, asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlangan. Penaltilar seriyasida Parij jamoasi 4:3 hisobida g‘alaba qozondi.
Hakimi va uning jamoadoshlari o‘z muxlislarini quvontira olganidan xursand ekanliklarini ta’kidladilar.

Ашраф Хакими: ПСЖ не заслуживал победы в Суперкубке
Защитник ПСЖ Ашраф Хакими из Марокко высказал свое мнение после матча за Суперкубок УЕФА против клуба Тоттенхэм из Лондона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ПСЖ в этот раз не заслуживал завоевания Суперкубка. Хакими отметил, что между игрой команды и игроками соперника была заметная разница.
В ходе матча, особенно в первые 80 минут, игроки ПСЖ допустили множество ошибок. Однако в конце игры команда дважды забила гол и смогла сравнять счет, в результате чего матч перешел в серию пенальти.
По мнению Хакими, это особенность футбола, и результат нельзя предсказать заранее. Он также выразил удовлетворение тем, что смог поделиться хорошим настроением с болельщиками.
Для справки, основное время завершилось со счетом 2:2. В серии пенальти команда из Парижа одержала победу со счетом 4:3.