Silkin: Dinamo mag‘lubiyati asosli emas, o‘yinni baholang
Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida bo‘lib o‘tgan o‘yinda poytaxtning «Dinamo» jamoasi o‘z maydonida «Krasnodar» bilan bahs olib bordi va 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbol mutaxassisi Sergey Silkyn ushbu natija haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Kubok musobaqasida shunday o‘ynash mumkin emas.
Hisob 0:4 bo‘lishi muhim emas, chunki «Krasnodar» o‘z imkoniyatlaridan samarali foydalangan, «Dinamo» esa bunday imkoniyatlarni qo‘ldan boy bergan. Keyingi o‘yinda «Dinamo» yana poytaxtdagi boshqa klub – TsSKA bilan maydonga chiqadi.
«Krasnodar» esa chempionatning zaif jamoalaridan biri hisoblangan «Sochi»ga qarshi o‘ynaydi. Ikkala uchrashuv ham 17 avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Bu o‘yinlar jamoalarning keyingi taqdiri va mavsumdagi pozitsiyalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shuning uchun har ikki jamoa ham maydonda bor kuchini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Silkin: Поражение Динамо необоснованно, оценивайте игру
В матче группового этапа Кубка России столичный клуб «Динамо» на своем поле встретился с «Краснодаром» и проиграл со счетом 0:4. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футбольный эксперт Сергей Силкин высказал свое мнение по поводу этого результата. По его словам, в Кубковом турнире так играть нельзя.
Счет 0:4 не так важен, потому что «Краснодар» эффективно использовал свои возможности, а «Динамо» упустил такие шансы. В следующем матче «Динамо» снова выйдет на поле против другого столичного клуба – ЦСКА.
«Краснодар» же сыграет с «Сочи», который считается одной из слабых команд чемпионата. Оба матча состоятся 17 августа, в воскресенье.
Ожидается, что эти игры повлияют на дальнейшую судьбу команд и их позиции в сезоне. Поэтому обе команды постараются показать все свои силы на поле.