Tottenhem Eze transferi bo‘yicha muzokaralarni boshlaydi
«Kristal Pelas» jamoasining yarim himoyachisi Eberechi Eze Londondagi «Tottenhem» klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba Fabrizio Romano ma’lumot berdi. Manbaning aytishicha, «Tottenhem» rahbariyati «Kristal Pelas» bilan Ezening transferi bo‘yicha rasmiy muzokaralarga tayyor.
O‘z navbatida, Eze ham «Tottenhem»ga o‘tishga ijobiy qaramoqda. Joriy mavsumda 27 yoshli futbolchi bir rasmiy o‘yinda maydonga tushdi va o‘z jamoasi uchun muvaffaqiyatli natija qayd etdi.
Angliya Superkubogi doirasida «Kristal Pelas» kutilmagan tarzda «Liverpul»ni mag‘lub etdi. Transfermarkt saytining ma’lumotlariga ko‘ra, Ezening bozor qiymati 55 million yevroni tashkil etadi.
Bu esa uning yuqori darajadagi futbolchi ekanligini ko‘rsatadi. Hozirda uning transferi bo‘yicha keyingi qarorlar klub va futbolchi o‘rtasida kelishuvdan so‘ng aniqlanadi.

Тоттенхэм начинает переговоры по трансферу Эзе
Полузащитник команды «Кристал Пэлас» Эберечи Эзе может перейти в лондонский клуб «Тоттенхэм». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник Фабрицио Романо. По словам источника, руководство «Тоттенхэма» готово к официальным переговорам с «Кристал Пэлас» по трансферу Эзе.
В свою очередь, Эзе также положительно относится к переходу в «Тоттенхэм». В текущем сезоне 27-летний футболист сыграл в одном официальном матче и добился успешного результата для своей команды.
В рамках Суперкубка Англии «Кристал Пэлас» неожиданно победил «Ливерпуль». По данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость Эзе составляет 55 миллионов евро.
Это свидетельствует о его высоком уровне как футболиста. В настоящее время дальнейшие решения по его трансферу будут приниматься после согласования между клубом и игроком.