«Barselona» jamoasining darvozaboni Joan Garsiya katalon klubi bilan shartnoma imzolash qarori sabablarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga boshqa jamoalardan ham takliflar bo‘lgan, biroq «Barselona»ning taklif qilgan sport loyihasi bilan hech biri solishtirib bo‘lmasligini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda «Barselona»da yosh va salohiyatli jamoa shakllangan bo‘lib, ular barcha musobaqalarda g‘olib chiqish imkoniyatiga ega.
Garsiya so‘zlariga ko‘ra, bu jamoa kelajakda katta yutuqlarga erishadi. Yozgi transfer oynasida «Barselona» 24 yoshli darvozabonni «Espanyol»dan 25 million yevro evaziga sotib oldi.
Yangi mavsumdagi Ispaniya chempionatining birinchi rasmiy o‘yini 16 avgustda bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yinda «Barselona» «Malyorka» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu transfer va jamoaning yangi mavsumdagi rejalariga oid ma’lumotlar klubning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga ishonch bildiradi.

Жоан Гарсия рассказал причины выбора Барселоны
Вратарь команды «Барселона» Жоан Гарсия рассказал о причинах принятия решения подписать контракт с каталонским клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему поступали предложения от других команд, однако он подчеркнул, что ни одно из них не сравнится со спортивным проектом, предложенным «Барселоной». В настоящее время в «Барселоне» сформирована молодая и перспективная команда, которая имеет возможность побеждать во всех соревнованиях.
По словам Гарсии, эта команда добьется больших успехов в будущем. В летнее трансферное окно «Барселона» приобрела 24-летнего вратаря у «Эспаньола» за 25 миллионов евро.
Первый официальный матч нового сезона чемпионата Испании состоится 16 августа. В этом матче «Барселона» выйдет на поле против команды «Мальорка».