Runi Fil Nevillni 18-raqam uchun hazil qildi
Everton jamoasi yaqinda Manchester City klubidan hujumchi yarim himoyachi Jek Grilishni ijaraga oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Merseysayd klubida 18-raqamni oldi, bu raqam ostida ilgari jamoada Ueyn Runi va Pol Gaskoyn o‘ynagan. Grilishning so‘zlariga ko‘ra, Evertonga o‘tishidan oldin u raqam tanlashi haqida Runiy bilan suhbatlashgan.
Manchester United sobiq hujumchisi Runi bu gapni tasdiqlab, Fil Neville ustidan hazil qilgan. Runi BBC telekanalining Match of the Day dasturida shunday degan: "Ha, biz gaplashdik.
Jek ajoyib futbolchi va biz 18-raqam haqida hazil bilan suhbatlashdik. Afsuski, Fil Neville ham shu raqamni kiygan." Premier liga birinchi turida Everton jamoasi Leedsga qarshi safarda o‘ynaydi.
O‘yin 18 avgust, dushanba kuni bo‘lib o‘tadi. Grilish jamoada raqam tanlash sababini shunday izohladi: "Men Runiy bilan gaplashdim."

Руни пошутил над Филом Невиллом по поводу номера 18
Команда «Эвертон» недавно арендовала у клуба «Манчестер Сити» атакующего полузащитника Джека Грилиша. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист получил в клубе Мерсисайда номер 18, под которым ранее в команде выступали Уэйн Руни и Пол Гаскойн. По словам Грилиша, перед переходом в «Эвертон» он обсуждал выбор номера с Руни.
Бывший нападающий «Манчестер Юнайтед» Руни подтвердил это и пошутил над Филом Невиллом. Руни сказал в программе BBC Match of the Day: «Да, мы разговаривали.
Джек — отличный футболист, и мы шутили о номере 18. К сожалению, Фил Невилл тоже носил этот номер.» В первом туре Премьер-лиги команда «Эвертон» сыграет в гостях с «Лидсом».
Матч состоится в понедельник, 18 августа. Грилиш объяснил причину выбора номера в команде так: «Я поговорил с Руни.»