Spertsyan Krasnodarda 150-o‘yinni o‘tkazdi
2023 yil 13 avgust kuni Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida "Krasnodar" jamoasi Moskva "Dinamo" jamoasiga qarshi safarda o‘tkazilgan o‘yinda 4:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda "Krasnodar" jamoasi raqib maydonida aniq va samarali o‘yin ko‘rsatdi. Mazkur o‘yin "Krasnodar" jamoasining hujumchi yarim himoyachisi va kapitan Eduard Spertsyan uchun 150-o‘yin bo‘ldi.
U 25 yoshda bo‘lib, o‘yinga 67-daqiqada tushdi va 20 daqiqa o‘tgach, gol urdi. Spertsyan "Krasnodar" akademiyasida tarbiyalangan futbolchidir.
Kuban klubining sharafini himoya qilgan 150 o‘yinda u 46 ta gol urishga erishdi va 35 ta golga uzatma berdi. Eduard Spertsyan bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini 25 million yevroga baholamoqda. Ushbu natijalar futbolchining jamoadagi o‘rnini va uning kelajakdagi imkoniyatlarini yaqqol ko‘rsatmoqda.

Spertsyan провёл 150-й матч в Краснодаре
13 августа 2023 года во втором туре группового этапа Кубка России команда "Краснодар" одержала победу со счетом 4:0 в гостевом матче против московского "Динамо". Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этой встрече команда "Краснодар" продемонстрировала точную и эффективную игру на поле соперника. Этот матч стал 150-м для нападающего полузащитника и капитана "Краснодара" Эдуарда Спертсяна.
Ему 25 лет, он вышел на поле на 67-й минуте и забил гол спустя 20 минут. Спертсян является воспитанником академии "Краснодара".
В 150 матчах, проведенных за клуб из Кубани, он забил 46 голов и отдал 35 результативных передач. Действующий контракт Эдуарда Спертсяна рассчитан до середины 2026 года.
Эксперты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 25 миллионов евро. Эти показатели ясно демонстрируют роль футболиста в команде и его перспективы на будущее.