Evdokimov Zenitni Spartak ustun deb bildirdi
Rossiyalik murabbiy Robert Evdokimov «Spartak» va «Zenit» jamoalari o‘rtasidagi yaqinlashib kelayotgan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu ikki jamoa mavsumni unchalik yaxshi boshlamagan, ammo asosiy favorit — «Zenit» hisoblanadi. Evdokimovning fikricha, «Spartak» jamoasida psixologik holat yaxshi emas.
Mutaxassis ta’kidlashicha, «Spartak» futbolchilari ba’zan yaxshi o‘yin namoyish etsa-da, jamoa hali aniq natijaga erisha olmayapti. Rossiya Premer-ligasining beshinchi turidagi «Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi bahs 16 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti poytaxt vaqti bilan soat 17:30ga belgilangan. Ushbu uchrashuv ko‘plab muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda, chunki jamoalarning mavsumdagi holati va natijalari hali aniq emas.

Евдокимов признал Зенит сильнее Спартака
Российский тренер Роберт Евдокимов поделился своими мыслями о предстоящей игре между командами «Спартак» и «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, обе команды не очень удачно начали сезон, однако основным фаворитом считается «Зенит». По мнению Евдокимова, психологическое состояние игроков «Спартака» оставляет желать лучшего.
Специалист отметил, что хотя футболисты «Спартака» иногда показывают хорошую игру, команда пока не может добиться стабильных результатов. Матч пятого тура Российской Премьер-лиги между «Спартаком» и «Зенитом» состоится 16 августа, в субботу.
Начало игры запланировано на 17:30 по московскому времени. Эта встреча с большим интересом ожидается многими болельщиками, так как положение и результаты команд в сезоне пока не ясны.