Evdokimov: Spartak jamoasi boshqarilmayapti hozir
Sobiq «Spartak» futbolchisi Robert Evdokimov «Spartak» jamoasining bosh murabbiyi Dejan Stankovichning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, «Spartak» rahbariyatining Stankovich bilan shartnomani uzaytirish qarori g‘ayrioddiy bo‘lgan. U yangi mavsum boshida jamoaning boshqarilmasligini ta’kidladi.
Evdokimovning so‘zlariga ko‘ra, murabbiyning o‘yindan keyin maydonni tark etishi jamoa uchun salbiy holatdir va bu uning zaifligini ko‘rsatadi. Shuningdek, mutaxassis Stankovichning o‘zining ham «Spartak»da ishlashga qiziqmasligini yuz ifodasi orqali namoyon qilayotgani haqida gapirdi.
Hozirgi vaqtda to‘rt turdan so‘ng «qizil-oq» jamoa Rossiya chempionatining turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning hozirgi holatini yomon ko‘rsatmoqda va murabbiylik masalasida jiddiy o‘ylash zarurligini anglatadi.

Евдокимов: Команда Спартак сейчас не управляется
Бывший футболист «Спартака» Роберт Евдокимов высказался о будущем главного тренера команды Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, решение руководства «Спартака» продлить контракт со Станковичем было необычным. Он подчеркнул, что в начале нового сезона командой не управляют.
По словам Евдокимова, уход тренера с поля после игры — негативный момент для команды и свидетельство его слабости. Также специалист отметил, что выражение лица Станковича показывает, что он сам не заинтересован работать в «Спартаке».
В настоящее время после четырёх туров команда «красно-белых» занимает 11-е место в турнирной таблице чемпионата России. Этот результат плохо отражает текущее состояние команды и указывает на необходимость серьёзно задуматься о тренерском вопросе.