Zenit va Shyon o‘rtasida do‘stlik uchrashuvi
Zenit jamoasi odatda xalqaro tanaffuslar vaqtida do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu futbolchilarning terma jamoalarga jo‘nashmaganlari uchun nafaqat mashg‘ulotlarda, balki o‘yinda ham tayyorlik darajasini saqlab qolish maqsadida amalga oshiriladi. Sentabr oyida Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Gazprom Arenada Shyon jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi.
Sankt-Peterburg klubi matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, Zenit va Shyon o‘rtasidagi o‘yin 6 sentabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Gazprom Arenada o‘yinning boshlanish vaqti Moskva soati bilan 19:00 da belgilangan.
Iyul oyida Zenit Shyonni qabul qilib, 5:2 hisobida g‘alaba qozongan edi. 2016 yil yozida esa jamoalar yozgi yig‘inlarda uchrashib, o‘sha paytda Shveytsariya jamoasi 3:1 hisobida ustun kelgan.
Ushbu do‘stlik uchrashuvlari jamoalarning o‘yin uslubini yaxshilash va futbolchilarning jismoniy holatini saqlashda muhim ahamiyatga ega.

Дружеский матч между Зенитом и Шён
Команда Зенит обычно проводит дружеские матчи во время международных пауз. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это делается не только для того, чтобы футболисты, не вызванные в национальные сборные, сохраняли уровень готовности как на тренировках, так и в игре. В сентябре команда под руководством Сергея Семака проведёт дружеский матч против Шёна на Газпром Арене.
По информации пресс-службы клуба Санкт-Петербурга, игра между Зенитом и Шёном состоится в субботу, 6 сентября. Начало матча на Газпром Арене запланировано на 19:00 по московскому времени.
В июле Зенит принимал Шён и одержал победу со счётом 5:2. Летом 2016 года команды встречались на сборах, тогда швейцарская команда выиграла со счётом 3:1.
Эти дружеские матчи имеют важное значение для улучшения игрового стиля команд и поддержания физической формы футболистов.