Spartak va Zenit o‘yinini Trushechkin sharhlaydi
Rossiya Premer Ligasi beshinchi tur o‘yinlari uchun sharhchilar tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turdagi markaziy o‘yin «Spartak» va «Zenit» jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinni Roman Trushechkin va Aleksandr Aksyonov sharhlaydi.
Poytaxt derbisi, ya’ni «Dinamo» va TsSKA jamoalari o‘rtasidagi bahs esa Konstantin Genich va Sergey Durasov tomonidan sharhlanadi. «Spartak» va «Zenit» jamoalari o‘yini 16 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi, «Dinamo» va TsSKA o‘rtasidagi bellashuv esa keyingi kun, ya’ni 17 avgustga belgilangan.
Beshinchi tur o‘yinlari 16 dan 18 avgustgacha davom etadi. Sharhchilarning to‘liq ro‘yxati va belgilangan uchrashuvlar haqida batafsil ma’lumotni quyidagi e’lonlarda topishingiz mumkin.

Спартак и Зенит игру комментирует Трушечкин
Назначены комментаторы на матчи пятого тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Центральный матч тура пройдет между командами «Спартак» и «Зенит». Этот матч будут комментировать Роман Трушечкин и Александр Аксёнов.
Столичное дерби, то есть встреча между «Динамо» и ЦСКА, будет комментироваться Константином Геничем и Сергеем Дурасовым. Игра между «Спартаком» и «Зенитом» состоится в субботу, 16 августа, а матч между «Динамо» и ЦСКА назначен на следующий день, 17 августа.
Матчи пятого тура пройдут с 16 по 18 августа. Полный список комментаторов и подробную информацию о назначенных встречах можно найти в следующих объявлениях.