Markedjani: Milan jamoasi Napoli kabi o‘xshash vaziyatda
Klubning bosh murabbiyi almashdi va yangi sport direktori lavozimiga tajribali Igli Tare tayinlandi. U haqida Italiya chempionatining ko‘pchilik ishtirokchilari ijobiy fikrda.
Shunday fikrlar bilan Luka Markedjani ham bo‘lishadi. U ilgari Lazio jamoasi va Italiya terma jamoasining darvozaboni bo‘lgan.
Markedjani Milan va Napoli jamoalarining vaziyatlari o‘rtasida ko‘p o‘xshashliklar borligini ta’kidlaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Milan jamoasida yangi hurmatga sazovor murabbiy ish boshlagan va jamoa Yevropa musobaqalarida qatnashmayapti.
Shuningdek, jamoa tarkibidagi futbolchilar o‘z imkoniyatlarini to‘liq ko‘rsatishga qodir, bunda hech qanday shubha yo‘q. Bu fikrni pianetamilan.it sayti keltirgan.
Yangi Seriya A mavsumi shu hafta boshlanadi. Milan jamoasi yangi mavsumda o‘z kuchini namoyish etishga tayyor.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yanada rivojlantirishga intilmoqda. Futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va raqobatga boy mavsum bo‘lishi kutilmoqda.

Markedjani: Команда Милана в похожей ситуации, как Наполи
Сменился главный тренер клуба, а на должность нового спортивного директора назначен опытный Игли Таре. О нем положительно отзывается большинство участников чемпионата Италии.
С такими же мыслями согласен и Лука Маркеджани. Ранее он был вратарём команды Лацио и сборной Италии.
Маркеджани подчеркивает, что между ситуациями команд Милана и Наполи много сходств. По его словам, в Милане начал работать новый уважаемый тренер, и команда не участвует в европейских соревнованиях.
Кроме того, футболисты в составе команды способны полностью раскрыть свои возможности, в этом нет никаких сомнений. Такое мнение приводит сайт pianetamilan.it.
Новый сезон Серии А начнется на этой неделе. Команда Милана готова показать свои силы в новом сезоне.
Руководство клуба и тренеры стремятся к дальнейшему развитию команды. Ожидается интересный и насыщенный конкуренцией сезон для футбольных болельщиков.