Chervichenko Dinamo mag‘lubiyatini tabiiy deb bildi
Kecha Moskva «Dinamo» jamoasi Rossiya Fonbet Kubogi doirasida «Krasnodar»ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu voqea yuzasidan futbol funksioneri Andrey Chervichenko o‘z fikrlarini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa birinchi bo‘lib gol o‘tkazib yuborgan, keyin himoyachi ikki marta xato qilgan va raqib bu vaziyatlardan unumli foydalangan.
Bunday hisobda o‘yinni qaytarish deyarli imkonsiz bo‘ladi. Chervichenko bu kabi holatlar ayniqsa asosiy tarkib o‘ynamagan paytlarda sodir bo‘lishini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng Valeriy Karpinning jamoasi beshta ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Kelasi yakshanba kuni «Dinamo» Moskva derbisida CSKA jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00da belgilangan. Bu o‘yin muxlislar uchun muhim va qiziqarli bahs bo‘lishi kutilmoqda.

Червиченко счёл поражение Динамо естественным
Вчера московский «Динамо» в рамках Кубка России Фонбет проиграл «Краснодару» со счётом 0:4. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По поводу этого события футбольный функционер Андрей Червиченко высказал своё мнение. По его словам, команда первой пропустила гол, затем защитник дважды ошибся, и соперник эффективно воспользовался этими ситуациями.
При таком счёте практически невозможно вернуть ход игры. Червиченко отметил, что подобные случаи особенно происходят, когда не играет основной состав.
В настоящее время после четвёртого тура чемпионата России команда Валерия Карпина занимает девятое место с пятью очками. В следующее воскресенье «Динамо» выйдет на поле в московском дерби против ЦСКА.
Начало матча запланировано на 18:00 по московскому времени. Ожидается, что эта игра станет важным и интересным событием для болельщиков.