Taranov Spertsiyaning Southamptonga o‘tishini vaqt ko‘rsatadi
Ivan Taranov, sobiq CSKA futbolchisi, Krasnodar jamoasi kapitanlari Eduard Spertsiyaning Angliyaning Southampton klubiga o‘tishi mumkinligi haqidagi mish-mishlarga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Spertsiyaning yangi mamlakatga ko‘chib, yangi imkoniyatlarni sinab ko‘rishi tabiiy holatdir. Taranovning so‘zlariga ko‘ra, vaqt o‘tib barchasi aniq bo‘ladi va futbolchining qarori asosli yoki asossizligi ma’lum bo‘ladi.
Ommaviy axborot vositalari oldinroq Spertsiyaning yangi jamoada shaxsiy shartnomasi bo‘yicha kelishuvga erishgani va yillik maoshi ikki million yevrogacha bo‘lishi mumkinligi haqida xabar bergan. Eduard Spertsiyan Krasnodar klubida o‘sib ulg‘aygan va asosiy tarkibda 150 ta o‘yinda maydonga tushib, 46 ta gol urishga va 35 ta golli uzatma berishga muvaffaq bo‘lgan.
Ushbu ma’lumotlar futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi va uning professional darajasini tasdiqlaydi. Hozircha uning yangi klubga o‘tishi borasida rasmiy tasdiq yo‘q, ammo bu jarayon diqqat bilan kuzatilmoqda.

Таранов Сперциян переходит в Саутгемптон
Иван Таранов, бывший футболист ЦСКА, высказался по поводу слухов о возможном переходе капитана команды Краснодар Эдуарда Сперцияна в английский клуб Саутгемптон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, естественно, что Сперцян переезжает в новую страну и пробует новые возможности. По словам Таранова, со временем всё станет ясно, и будет известно, обосновано ли решение футболиста или нет.
Ранее СМИ сообщали, что Сперцян достиг соглашения по личному контракту с новым клубом, и его годовая зарплата может составить до двух миллионов евро. Эдуард Сперцян вырос в клубе Краснодар и сыграл в основном составе 150 матчей, забив 46 голов и сделав 35 результативных передач.
Эти данные показывают вклад футболиста в команду и подтверждают его профессиональный уровень. Пока нет официального подтверждения его перехода в новый клуб, но этот процесс внимательно отслеживается.