Sobiq Milan “Inter” jamoasining hujumchisi Aldo Serena, 1980-yillarning oxirida Serie Ada yorqin o‘yin ko‘rsatgan, Turinning “Yuventus” jamoasidagi Dušan Vlahovichning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Vlahovich uchun murakkab vaziyatdan chiqish yo‘li Massimiliano Allegri boshqaruvidagi “Milan”ga o‘tish bo‘lishi mumkin. Ular ilgari Turin klubida muvaffaqiyatli hamkorlik qilgan.
Serena ta’kidlashicha, Vlahovichning maoshi juda katta, biroq uning shartnomasi bir yildan keyin yakunlanadi. “Yuventus”da u psixologik jihatdan charchagan, chunki 9-raqam ostidagi bosim juda katta.
Serena fikricha, Vlahovich “Milan”da Allegri rahbarligida ruhiy ko‘tarilish mumkin, ammo uning buni amalga oshira olishi noma’lum. Yangi Serie A mavsumi esa erta boshlanadi.

Serena: Аллегри может восстановить Влаховича
Бывший нападающий «Милана» и «Интера» Альдо Серена, который ярко выступал в Серии А в конце 1980-х годов, высказался о будущем Душана Влаховича из туринского «Ювентуса». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, выходом из сложной ситуации для Влаховича может стать переход в «Милан» под руководством Массимилиано Аллегри. Ранее они успешно сотрудничали в туринском клубе.
Серена отметил, что зарплата Влаховича очень высокая, но его контракт заканчивается через год. В «Ювентусе» он психологически устал, так как давление под номером 9 очень велико.
По мнению Серены, в «Милане» под руководством Аллегри Влахович может получить психологический подъём, однако неизвестно, сможет ли он это реализовать. Новый сезон Серии А начнётся рано.