Kelasi shanba kuni Rossiya chempionatining beshinchi tur doirasida "Spartak" jamoasi "Zenit" bilan uchrashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga oid kutish va fikrlarni rusiyalik murabbiy Yuriy Syomin bildirib o‘tdi. Syominning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" doimiy ravishda favorit hisoblanadi, chunki ularning o‘yinchilari sifati va Sergey Semakning tajribasi yuqori.
Shunga qaramay, o‘yinning qiziqarli o‘tishi kutilmoqda, chunki "Spartak" jamoasi orqaga chekinishga haqli emas. Rossiya Premer-ligasining to‘rtinchi turidan so‘ng "qizil-oq" jamoasi jadvalda 11-o‘rinda joylashgan bo‘lib, to‘rt ochko to‘plagan.
Sergey Semak boshchiligidagi "Zenit" esa sakkizinchi o‘rinda, besh ochkoga ega. Uchrashuv "Spartak"ning o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 17:30da belgilangan. Bu bahs muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda.

Сёмин: Зенит считается фаворитом в матче со Спартаком
В следующую субботу в рамках пятого тура чемпионата России команда "Спартак" встретится с "Зенитом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидания и мнения по поводу этой игры высказал российский тренер Юрий Сёмин. По его словам, "Зенит" всегда считается фаворитом, так как качество игроков и опыт Сергея Семака высоки.
Тем не менее, ожидается интересный матч, поскольку команда "Спартак" не имеет права отступать. После четвертого тура Российской Премьер-лиги "красно-белые" занимают 11-е место в таблице, набрав четыре очка.
Под руководством Сергея Семака "Зенит" находится на восьмом месте с пятью очками. Встреча пройдет на поле "Спартака".
Начало игры запланировано на 17:30 по московскому времени. Ожидается, что этот матч вызовет большой интерес у болельщиков.