Karpin «Dinamo»da Rostovdagi g‘oyani amalga oshiradi
Toshkentning «Dinamo» jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Tochilinning fikricha, murabbiy Valeriy Karpinning jamoani boshqarishdagi faoliyati aniq ko‘zga tashlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Dinamo»da Karpinning maqsadi «Rostov»da qo‘llagan g‘oyalarini yanada malakali futbolchilar yordamida amalga oshirish ekanligini ta’kidladi. Afsuski, hozircha bu g‘oyalarni maydonda to‘liq namoyish etish qiyin kechmoqda, biroq bunday jarayon uchun vaqt kerak, dedi Tochilin.
Ekspert shuningdek, «Rostov»da ham Karpin o‘z jamoasining o‘yinini darhol yaxshilay olmaganini, natijaga erishish uchun vaqt talab etilganini qo‘shimcha qildi. Hozirgi kunda «Dinamo» Rossiya chempionatining turnir jadvalida beshta ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Kecha esa Moskva jamoasi kubok o‘yinida «Krasnodar»ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu natija jamoaning hozirgi holatini va rivojlanish uchun hali ko‘p ish qilish zarurligini ko‘rsatmoqda.

Карпин реализует идею в Ростове в «Динамо»
По мнению бывшего футболиста ташкентского «Динамо» Александра Точилина, работа тренера Валерия Карпина по управлению командой заметна невооружённым глазом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что цель Карпина в «Динамо» — реализовать идеи, применённые в «Ростове», с помощью более квалифицированных футболистов. К сожалению, пока сложно полностью продемонстрировать эти идеи на поле, но для такого процесса нужно время, — сказал Точилин.
Эксперт также добавил, что в «Ростове» Карпин тоже не смог сразу улучшить игру своей команды, для достижения результата потребовалось время. В настоящее время «Динамо» занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата России с пятью очками.
Вчера московская команда в кубковом матче проиграла «Краснодару» со счётом 0:4. Этот результат показывает текущее состояние команды и необходимость ещё много работать для развития.