Pari NN jamoasi bir oyda uy stadioniga qaytadi
«Pari NN» sport direktori Aleksandr Udaltsov klubning o‘z uy stadioniga qachon qaytishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning muxlislari, hozirda yetishmayotgan tarafdorlari, yaqin orada o‘yinga kelib, jamoani qo‘llab-quvvatlash imkoniga ega bo‘ladi. Udaltsovning ta’kidlashicha, bu jarayon atigi bir oy ichida amalga oshadi.
Yangi mavsum boshidan beri «Pari NN» jamoasi uy o‘yinlarini o‘z stadionida o‘tkazmayapti. Ularning uy stadioni Nizhniy Novgorod shahrida ta’mirlanmoqda.
Shu sababli, jamoa Rossiyaning turli stadionlarida o‘yinlarni davom ettirmoqda. So‘nggi o‘yinda, payshanba kuni, «Pari NN» zaxira stadionida Saran’da «Rostov» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yin Rossiya Kubogining guruh bosqichining ikkinchi turi doirasida bo‘lib o‘tdi. Jamoaning uy stadioniga qaytishi muxlislar va jamoa uchun muhim voqea hisoblanadi.

Команда Пари НН вернется на домашний стадион через месяц
Спортивный директор «Пари НН» Александр Удальцов сообщил, когда клуб вернется на свой домашний стадион. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, болельщики команды, которых сейчас не хватает, вскоре смогут прийти на игру и поддержать команду. По словам Удальцова, этот процесс займет всего месяц.
С начала нового сезона команда «Пари НН» не проводит домашние матчи на своем стадионе. Их домашний стадион в Нижнем Новгороде находится на ремонте.
По этой причине команда продолжает играть на различных стадионах России. В последнем матче в четверг «Пари НН» на запасном стадионе в Сарани обыграла «Ростов» со счетом 1:0.
Этот матч прошел в рамках второго тура группового этапа Кубка России. Возвращение команды на домашний стадион является важным событием для болельщиков и команды.