Aras-Naxchivan Omoniyaga 0:4 hisobida yutqazdi
“Aras-Naxchivan” jamoasi Konferensiyalar Ligasi saralash bosqichining uchinchi turining birinchi o‘yini doirasida o‘z maydonida “Omoniya” jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu mag‘lubiyat natijasida keyingi bosqichga chiqish imkoniyatlari deyarli yo‘qoldi. O‘yinning 9-daqiqasida Stevan Yovetich darvozabon bilan yuzma-yuz vaziyatda o‘ng darvoza ustuniga zarba berdi, ammo Vilil Semedo to‘pni qaytarib olib, bo‘sh qolgan darvozaga aniq zarba berdi va hisobni ochdi.
23-daqiqada Semedo jarima maydonida gorizontal pas berdi, Yovetich to‘pni olib, chap burchakka aniq zarba berdi va hisobni 2:0 ga oshirdi. Keyinchalik Evandro Kosta chap qanotdan markazga uzatmani amalga oshirib, uchinchi golni urdi.
Birinchi bo‘limning so‘ngida yana Yovetichning uzatmasidan so‘ng Kosta to‘pni yaqin burchakka joylab, hisobni 4:0 ga yetkazdi. Ikkinchi bo‘limda “Omoniya” jamoasi yana bir necha imkoniyatlarni yaratdi, biroq faqat 79-daqiqada Mateush Musyalovski uzoqdan chiroyli zarba bilan beshinchi golni kiritdi.
Yakunda ikki o‘yin natijasi bo‘yicha 9:0 hisobida g‘alaba qozongan “Omoniya” keyingi bosqichga yo‘l oldi. Ushbu o‘yin Nikoziya shahridagi “JSPI” stadionida o‘tkazildi.
“Aras-Naxchivan” jamoasi uchun bu mag‘lubiyat katta sinov bo‘ldi va ular o‘z o‘yinlarini yaxshilashlari zarur. “Omoniya” esa o‘z kuchini namoyish qilib, keyingi bosqichda ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishga intiladi.

Aras-Naxchivan проиграл Омонии со счетом 0:4
Команда «Арас-Нахчыван» в первом матче третьего тура квалификации Лиги конференций на своём поле проиграла команде «Омония» со счётом 0:4. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В результате этого поражения шансы выйти в следующий этап практически исчезли. На 9-й минуте Стеван Йоветич в ситуации один на один с вратарём ударил в правую штангу ворот, однако Вилил Семедо отобрал мяч и точно пробил в пустые ворота, открыв счёт.
На 23-й минуте Семедо сделал горизонтальную передачу в штрафной, Йоветич получил мяч и точно пробил в левый угол, увеличив счёт до 2:0. Позже Эвандро Коста с левого фланга сделал передачу в центр и забил третий гол.
В конце первого тайма после передачи Йоветича Коста отправил мяч в ближний угол, доведя счёт до 4:0. Во втором тайме команда «Омония» создала ещё несколько моментов, но только на 79-й минуте Матеуш Мусяловски красивым дальним ударом забил пятый гол.
По итогам двух матчей команда «Омония», выигравшая с общим счётом 9:0, вышла в следующий этап. Матч прошёл на стадионе «JSPI» в городе Никосия.
Это поражение стало серьёзным испытанием для команды «Арас-Нахчыван», и им необходимо улучшать свою игру. «Омония» же продемонстрировала свои силы и стремится показать успешную игру и в следующем этапе.