Bytsrov Spartak bosh murabbiyi uchun nomzod taklif qildi
Sobiq Moskva “Spartak” va “Zenit” jamoalarining yarim himoyachisi Vladimir Bytsrov “qizil-oq” jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga nomzod sifatida taklif bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, hozirgi vaziyatda “Spartak” uchun eng maqbul variant “Zenit”ning sobiq bosh murabbiyi Lyuchano Spaletti hisoblanadi. Bytsrov “O, vatan futboli” kanalidagi efirda aytishicha, Spalettini jamoaga olib kelish orqali “Spartak” o‘z maqsadlariga erishishi mumkin va bu eng yaxshi yechim bo‘ladi.
Mutaxassisning fikriga ko‘ra, ayni tarkib bilan Spaletti jamoani Rossiya chempionatida g‘alabaga olib chiqadi. Bytsrov Italiya mutaxassisining ehtimoliy maoshi haqida ham fikr bildirdi va unga besh million yevro taklif qilishni maslahat berdi.
Shunday qilib, “Spartak” rahbariyati Spalettini bosh murabbiy sifatida ko‘rib chiqishi jamoaning kelajagi uchun muhim qadam bo‘ladi.

Bytsrov Spartak предложил кандидатуру на должность главного тренера
Бывший полузащитник московских команд «Спартак» и «Зенит» Владимир Быцров предложил кандидатуру на должность главного тренера «красно-белых». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его мнению, в текущей ситуации самым оптимальным вариантом для «Спартака» является бывший главный тренер «Зенита» Лучано Спаллетти. Быцров в эфире канала «О, футбол Родины» заявил, что привлечение Спаллетти в команду позволит «Спартаку» достичь своих целей и станет наилучшим решением.
По мнению специалиста, с нынешним составом Спаллетти приведет команду к победе в чемпионате России. Быцров также высказался о возможной зарплате итальянского специалиста и посоветовал предложить ему пять миллионов евро.
Таким образом, руководство «Спартака» рассмотрение кандидатуры Спаллетти на пост главного тренера станет важным шагом для будущего команды.