Karpin Klopp va De Dzerbida amaliyot o‘tashni xohlaydi
Moskva “Dinamo” va Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin ikki yevropalik murabbiyni qayd etdi, ularga amaliyot uchun borishni istar edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining fikricha, Yurgen Klopp va Roberto De Dzerbi jamoalarining o‘yin uslubi unga yoqishini aytdi. Karpin podkastda shunday dedi: “Albatta, Klopp va ayni paytda Marsel jamoasida faoliyat yuritayotgan De Dzerbi menga o‘yin nuqtai nazaridan tushunarli va jozibador ko‘rinadi.” Shuningdek, u Diego Simeone Madridning “Atletiko” jamoasidagi ish faoliyati va Parijning “PSJ” jamoasini boshqarayotgan Luis Enrique ishini ham yuqori baholadi.
Karpin boshchiligidagi “Dinamo” Rossiya Premyer Ligasi dastlabki to‘rt turida faqat bitta g‘alabaga erishdi. Bundan tashqari, “oq-ko‘k” jamoa Rossiya Kubogida “Krasnodar”ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Bu natijalar jamoaning hozirgi holatini ko‘rsatib beradi va murabbiy yangi yondashuvlarni izlashga majbur.

Карпин Клопп и Де Дзерби хотят пройти стажировку
Главный тренер московского «Динамо» и сборной России Валерий Карпин отметил двух европейских тренеров, у которых хотел бы пройти стажировку. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его мнению, стиль игры Юргена Клоппа и Роберто Де Дзерби ему нравится. Карпин в подкасте сказал: «Конечно, Клопп и в настоящее время Де Дзерби, работающий в команде Марселя, выглядят для меня понятными и привлекательными с точки зрения игры». Также он высоко оценил работу Диего Симеоне в мадридском «Атлетико» и Луиса Энрике, возглавляющего парижский «ПСЖ».
«Динамо» под руководством Карпина в первых четырех турах Российской Премьер-Лиги одержало всего одну победу. Кроме того, «бело-голубые» в Кубке России уступили «Краснодару» со счётом 0:4.