Glushakov Stankovichning Spartakdagi kelajagini aytdi
Rossiya milliy terma jamoasi va poytaxtdagi Spartak klubi sobiq futbolchisi Denis Glushakov serbiyalik mutaxassis Deyan Stankovichning “xalq jamoasi” bosh murabbiyi sifatidagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Denisning ta’kidlashicha, Stankovich bosh murabbiy lavozimida yana ikki o‘yinga rahbarlik qilishi mumkin. Bu haqda u “O, Rodnoy Futbol!” nomli YouTube kanalida so‘zlab berdi.
Hozirgi vaqtda serbiyalik murabbiyning Rossiyaning yetakchi klubi bilan amaldagi shartnomasi 2027-yil yozida yakunlanadi. Yaqinlashib kelayotgan o‘yinda “qizil-oq” jamoasi o‘z maydonida, “Lukoyl Arena”da Sankt-Peterburgning Zenit klubi bilan to‘qnashadi.
Hozirgi paytda Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Ushbu ma’lumotlar asosida kelajakda bosh murabbiylik lavozimida o‘zgarishlar yuz berishi ehtimoli mavjudligi aytilmoqda.

Глушаков рассказал о будущем Станковича в Спартаке
Бывший футболист сборной России и московского клуба Спартак Денис Глушаков высказался о будущем сербского специалиста Деяна Станковича в роли главного тренера «народной команды». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дениса, Станкович может руководить командой еще в двух матчах на посту главного тренера. Об этом он рассказал на YouTube-канале «О, Родной Футбол!».
В настоящее время действующий контракт сербского тренера с ведущим российским клубом действует до лета 2027 года. В ближайшем матче «красно-белые» встретятся на своем поле, на «Лукойл Арене», с петербургским Зенитом.
На данный момент команда под руководством Станковича занимает 11-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. На основе этих данных предполагается возможность изменений в должности главного тренера в будущем.