Moskva "Lokomotiv"ining sobiq prezidenti Nikolay Naumov Rossiya Premyer ligasining beshinchi turida bo‘lib o‘tadigan "Dinamo" va CSKA o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Match TV" telekanalida bergan intervyusida o‘yinning qiziqarli kechishini ta’kidladi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, "Dinamo" jamoasi o‘yinga yaxshi tayyorlanishi zarur, shuningdek, murabbiy Karpin CSKAga kuchli qarshilik ko‘rsatadi.
Biroq, u CSKAni bu o‘yinda asosiy favorit deb hisoblaydi. Ushbu derbi Moskva shahridagi "VTB Arena" stadionida 17 avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 18:00da boshlanadi. Hozirgi paytda "Dinamo" jamoasi liga jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda, CSKA esa to‘rtinchi o‘rinda turibdi.
Ushbu uchrashuv muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada bo‘lishi kutilmoqda. Shuningdek, bu o‘yin jamoalarning mavsumdagi o‘yin sifati va natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Наумов: ЦСКА фаворит, но Карпин будет бороться
Бывший президент московского "Локомотива" Николай Наумов высказался о предстоящем матче пятого тура Российской Премьер-лиги между "Динамо" и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью телеканалу "Матч ТВ" он отметил, что игра обещает быть интересной. По словам Наумова, команда "Динамо" должна хорошо подготовиться к матчу, а тренер Карпин окажет серьёзное сопротивление ЦСКА.
Однако он считает ЦСКА главным фаворитом в этой игре. Дерби состоится на стадионе "ВТБ Арена" в Москве в воскресенье, 17 августа.
Начало матча по местному времени в 18:00. В настоящее время "Динамо" занимает девятое место в турнирной таблице, а ЦСКА — четвёртое.
Этот матч вызывает большой интерес у болельщиков, и ожидается высокая конкуренция между командами. Кроме того, игра может повлиять на качество и результаты выступлений команд в сезоне.