Ponomaryov: Spartak Zenit hujumini to‘xtata olmaydi
Moskva CSKAning sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov Rossiya chempionatining beshinchi turida bo‘lib o‘tadigan poytaxtning “Spartak” jamoasi bilan Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Spartak” “Zenit”ga qarshi kurashda muvaffaqiyat qozona olmasligi mumkin, chunki “Zenit” tarkibida o‘yinning natijasini hal qila oladigan ko‘plab qobiliyatli futbolchilar bor. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” “Zenit” hujumini to‘xtata olmaydi.
Ushbu muhim o‘yinda jamoalar 16 avgust, shanba kuni Moskva shahridagi “Lukoyl Arena” stadionida to‘qnash keladi. O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 17:30da boshlanadi.
Uchrashuv oldidan Sankt-Peterburg jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda, “qizil-oq” jamoasi esa o‘n birinchi pog‘onada joylashgan. Bu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalarning mavsumdagi o‘yinlari natijasiga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Пономарёв: Спартак не сможет остановить атаку Зенита
Бывший футболист московского ЦСКА Владимир Пономарёв поделился своими мыслями о предстоящем матче пятого тура чемпионата России между столичным «Спартаком» и санкт-петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Спартак» может не добиться успеха в борьбе с «Зенитом», так как в составе «Зенита» много талантливых игроков, способных решить исход игры. По словам специалиста, «Спартак» не сможет остановить атаку «Зенита».
В этом важном матче команды встретятся 16 августа, в субботу, на стадионе «Лукойл Арена» в Москве. Игра начнётся в 17:30 по местному времени.
Перед встречей команда из Санкт-Петербурга занимает восьмое место в турнирной таблице Премьер-лиги, а «красно-белые» расположились на одиннадцатой позиции. Эта игра вызывает большой интерес у болельщиков и, как ожидается, повлияет на результаты команд в сезоне.