Zenit Spartak ustidan g‘alaba qozonadi, ekspert aytdi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Boris Rapoport, ilgari Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasida ishlagan, Rossiya chempionatining beshinchi turida "ko‘k-oq-moviylar" va Moskva "Spartak" jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinda Moskva jamoasining imkoniyatlari kam. "Zenit" jamoasining hujum tarkibi qanday bo‘lishini bilmas ekan, u "Spartak" jamoasining g‘alaba qozonish ehtimoli past deb hisoblaydi.
Ushbu o‘yin 16 avgust, shanba kuni Moskva vaqti bilan soat 17:30 da "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. Hozirgi vaqtda "Spartak" Rossiya Premyer Ligasi jadvalida sakkizinchi o‘rinda turadi, "Zenit" esa on birinchi pog‘onada joylashgan.
Ushbu uchrashuv jamoalarning mavsumdagi o‘zaro bahslarida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Mutaxassisning fikricha, "Zenit"ning o‘yindagi kuchi va taktikasiga qarab natija aniq bo‘ladi.

Зенит победит Спартак, сказал эксперт
Футбольный эксперт Борис Рапопорт, ранее работавший в петербургском «Зените», высказал своё мнение о матче пятого тура чемпионата России между «сине-бело-голубыми» и московским «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, у московской команды мало шансов в этой игре. Не зная состава атаки «Зенита», он считает вероятность победы «Спартака» низкой.
Матч состоится 16 августа, в субботу, в 17:30 по московскому времени на стадионе «Лукойл Арена». В настоящее время «Спартак» занимает восьмое место в таблице Российской Премьер-Лиги, а «Зенит» — одиннадцатое.
Эта встреча имеет важное значение в межсезонных противостояниях команд и с большим интересом ожидается болельщиками. По мнению эксперта, результат будет зависеть от силы и тактики «Зенита» в игре.