Sychyov: Stankovich uchun “Zenit”dan g‘alaba shart
Sobiq Moskva “Lokomotiv” jamoasining hujumchisi Dmitriy Sychyov Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida bo‘lib o‘tadigan poytaxt “Spartak” va Sankt-Peterburg “Zenit” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu o‘yin bosh murabbiy Stankovich uchun so‘nggi imkoniyat bo‘ladi. “Zenit”ga qarshi g‘alabadan boshqa natija Stankovichning ishdan bo‘shatilishini anglatadi, dedi Sychyov Odds.ru saytiga bergan intervyusida.
Mazkur markaziy o‘yin shanba, 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Asosiy hakamning dastlabki signalini Moskva vaqti bilan soat 17:30 da eshitish mumkin.
Hozirda “Spartak” Premer-liga turnir jadvalida 11-o‘rinda turibdi, “Zenit” esa sakkizinchi pog‘onada joylashgan. Ushbu uchrashuv jamoalarning mavsumdagi keyingi taqdirini aniqlashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Сычёв: для Станковича победа над «Зенитом» обязательна
Бывший нападающий московского «Локомотива» Дмитрий Сычёв поделился своими мыслями о матче пятого тура Российской Премьер-лиги между столичным «Спартаком» и петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта игра станет последним шансом для главного тренера Станковича. Победа над «Зенитом» — единственный результат, который позволит Станковичу сохранить работу, заявил Сычёв в интервью сайту Odds.ru.
Центральный матч состоится в субботу, 16 августа. Первый свисток главного арбитра прозвучит в 17:30 по московскому времени.
В настоящее время «Спартак» занимает 11-е место в турнирной таблице Премьер-лиги, а «Зенит» располагается на восьмой позиции. Эта встреча имеет важное значение для определения дальнейшей судьбы команд в сезоне.