Medvedev Spartak bilan o‘yinga tayyor ekanini aytdi
Aleksandr Medvedev, Sankt-Peterburgning Zenit futbol klubi boshqaruv raisi, klubning poytaxtdagi Spartak jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan beshinchi tur o‘yini ochilish marosimini ko‘rsatishga qarshi ekanligi haqidagi mish-mishlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu gap-so‘zlarni e'tiborsiz qoldirishni rejalashtirayotganini ma’lum qildi. Spartak va Zenit o‘rtasidagi uchrashuv 16 avgust kuni Moskva shahridagi Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin soat 17:30 da boshlanishi ko‘zda tutilgan. Hozirda RPL turnir jadvalida Spartak 11-o‘rinda, Zenit esa 8-o‘rinda turibdi.
Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim bahs bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Klub rahbariyati va jamoa ushbu musobaqaga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda hamda barcha turdagi mish-mishlarga e'tibor bermaslikni maqsad qilgan.

Медведев заявил, что готов к игре со Спартаком
Александр Медведев, председатель правления футбольного клуба Зенит из Санкт-Петербурга, прокомментировал слухи о том, что клуб против проведения церемонии открытия пятого тура против московского Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что планирует не обращать внимания на эти разговоры. Встреча между Спартаком и Зенитом состоится 16 августа на стадионе ЛУКОЙЛ Арена в Москве.
Матч запланирован на 17:30. В настоящее время Спартак занимает 11-е место в турнирной таблице РПЛ, а Зенит — 8-е.
Эта игра является важным матчем для команд и с большим интересом ожидается болельщиками. Руководство клуба и команда серьезно готовятся к этому соревнованию и намерены не обращать внимания на любые слухи.