Syomin: Lokomotiv ochkolarni haqqoniy oldi
Mashhur rossiyalik murabbiy Yuri Syomin, ilgari "Lokomotiv" jamoasini boshqargan, Rossiya chempionatining boshlanishida "temiryo‘lchilar"ning o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syominning ta’kidlashicha, "Lokomotiv" yaxshi tayyorgarlikka ega bo‘lib, musobaqani a’lo darajada boshlashga qodir. Bu esa allaqachon ikki yildan beri yaqqol namoyon bo‘lmoqda.
Ularning to‘plagan ochkolari adolatli va munosibdir. Mihail Galaktionov qo‘l ostidagi jamoa mavsumni to‘rtta ketma-ket g‘alaba bilan boshladi.
Hozirda "Lokomotiv" 12 ochko bilan yakka peshqadam hisoblanadi. Premyer-liganing beshinchi turida "temiryo‘lchilar" mehmondagi o‘yinda "Baltika" jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 15:00 da boshlanadi. Shunday qilib, "Lokomotiv"ning hozirgi holati va o‘yin ko‘rsatkichlari jamoaning kuchli va tayyor ekanligini ko‘rsatmoqda.

Сёмин: Локомотив заслуженно получил очки
Известный российский тренер Юрий Сёмин, ранее возглавлявший команду "Локомотив", высоко оценил игру "железнодорожников" в начале чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сёмина, "Локомотив" хорошо подготовлен и способен отлично начать соревнование. Это уже явно проявляется на протяжении двух лет.
Набранные ими очки справедливы и заслуженны. Команда под руководством Михаила Галактионова начала сезон с четырёх подряд побед.
В настоящее время "Локомотив" является единоличным лидером с 12 очками. В пятом туре Премьер-лиги "железнодорожники" сыграют в гостях с командой "Балтика".
Этот матч состоится 16 августа и начнётся в 15:00 по московскому времени. Таким образом, текущее состояние и игровые показатели "Локомотива" показывают, что команда сильна и готова.