Spertsyan Angliyaga o‘tishga tayyor deydi Andreev
O‘zbekistonning "Orenburg" jamoasining sobiq sport direktori Dmitriy Andreev "Krasnodar" yarim himoyachisi Eduard Spertsyaning Angliyaga ko‘chib o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar taklif bo‘lsa, futbolchi Angliyaga borishi lozim. Garchi bu Angliya Premer Ligasi bo‘lmasa-da, Angliyada o‘ynash katta qadam hisoblanadi.
Spertsyan uzoq vaqtdan beri Yevropaga o‘tishga tayyor ekanligi ta’kidlandi. Andreevning fikricha, "Krasnodar" jamoasida Spertsyanni almashtira oladigan o‘yinchilar mavjud.
Joriy mavsumda "Krasnodar" kapitanligi qilayotgan futbolchi barcha musobaqalarda yetti o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golli uzatma berdi. Yarim himoyachining klub bilan shartnomasi bir yil ichida yakunlanadi.
Bu holat uning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Umuman, Spertsyan uchun Angliyaga ko‘chish yangi imkoniyatlar eshigini ochadi.

Сперцян готов перейти в Англию говорит Андреев
Бывший спортивный директор узбекского клуба "Оренбург" Дмитрий Андреев высказался о возможном переходе полузащитника "Краснодара" Эдуарда Спертсяна в Англию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если поступит предложение, футболист должен поехать в Англию. Хотя это и не Премьер-лига Англии, играть в Англии — большой шаг.
Отмечается, что Спертсян давно готов перейти в Европу. По мнению Андреева, в "Краснодаре" есть игроки, которые могут заменить Спертсяна.
В текущем сезоне футболист, являющийся капитаном "Краснодара", сыграл во всех турнирах семь матчей, забил два гола и отдал три результативные передачи. Контракт полузащитника с клубом истекает через год.
Это может повлиять на его дальнейшую карьеру. В целом, переход в Англию откроет для Спертсяна новые возможности.