Kirill Levnikov Dinamo va CSKA o‘yinini boshqaradi
Rossiya Premer-ligasining beshinchi tur doirasida Moskva derbisi bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Dinamo va CSKA jamoalari maydonga chiqadi. Rossiya Futbol Ittifoqining rasmiy saytida ushbu uchrashuvda ishlaydigan hakamlar guruhi e’lon qilindi.
Uchrashuvning bosh hakami sifatida Kirill Levnikov tayinlandi. Uning yordamchilari sifatida Andrey Veretenkin va Dmitriy Ermakov faoliyat yuritadi.
Video yordamchi hakamlar tizimi, ya’ni VAR uchun Sergey Ivanov mas’ul bo‘ladi. Moskva derbisi VTB Arena stadionida 17 avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv mahalliy vaqt bilan soat 18:00 da boshlanadi. Hozirda Valeriy Karpinning jamoasi besh ochko bilan Premer-liga turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallagan.
CSKA esa sakkiz ochko bilan to‘rtinchi pog‘onada turibdi. Ushbu o‘yinda jamoalar o‘zaro kuch sinashadi va turnirdagi mavqeini yaxshilashga intiladi.

Кирилл Левников будет судить матч Динамо и ЦСКА
В рамках пятого тура Российской Премьер-лиги состоится московское дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче на поле выйдут команды Динамо и ЦСКА. На официальном сайте Российского футбольного союза опубликована бригада судей, которая будет работать на этой встрече.
Главным судьей назначен Кирилл Левников. Его помощниками будут Андрей Веретенкин и Дмитрий Ермаков.
За систему видеопомощи арбитрам (VAR) будет отвечать Сергей Иванов. Московское дерби пройдет на стадионе ВТБ Арена 17 августа, в воскресенье.
Матч начнется в 18:00 по местному времени. В настоящее время команда Валерия Карпина занимает девятое место в турнирной таблице Премьер-лиги, имея пять очков.
ЦСКА же с восемью очками находится на четвертой позиции. В этом матче команды померятся силами и постараются улучшить свое положение в турнире.