Moskva "Torpedo" jamoasi bosh murabbiyi Oleg Kononov lavozimidan ketgani haqida rasmiy ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar mehnat shartnomasini bekor qilish bo‘yicha kelishuvga erishdilar. "Avtozavodchilar" Kononovga jamoaga qo‘shgan hissasi uchun minnatdorchilik bildirdi va kelgusida muvaffaqiyatlar tiladi.
Kononov rahbarligida "Torpedo" mavsumning bahorida futbolning ikkinchi darajali ligasida birinchi o‘rinni egalladi, biroq klubning kelishilgan o‘yinni tashkil etishga urinishlari sababli jamoa Premyer-ligaga yo‘l ololmadi. Yangi mavsumni "Avtozavodchilar" yaxshi boshlay olishmadi, to‘rt turda faqat bitta ochko jamg‘arildi.
Keyingi o‘yin 18 avgust, dushanba kuni o‘z maydonida "Ural" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Jamoa muxlislari uchun bu muhim bahs hisoblanadi.

Главный тренер Торпедо Олег Кононов ушёл
Официально сообщено, что главный тренер московского "Торпедо" Олег Кононов покинул свой пост. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны достигли соглашения о расторжении трудового договора. "Автозаводчики" выразили Кононову благодарность за вклад в команду и пожелали успехов в будущем.
Под руководством Кононова "Торпедо" заняло первое место во второй лиге футбола весной сезона, однако из-за попыток клуба организовать договорной матч команда не смогла выйти в Премьер-лигу. Новый сезон "Автозаводчики" начали неудачно, набрав всего одно очко в четырёх турах.
Следующий матч состоится 18 августа, в понедельник, на домашнем поле против команды "Урал". Для болельщиков команды это важная встреча.