«Arsenal» jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta o‘z jamoasining yuqori darajada ekanligiga ishonch bildirdi va uni Yevropaning elit futbol klublari qatoriga kiritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda «Arsenal» Yevropaning eng kuchli jamoalaridan biri hisoblanadi, biroq bu mavqeni barqaror natijalar bilan mustahkamlash zarur. Arteta jamoani to‘liq qayta shakllantirganini ta’kidladi va klub bugungi kunda o‘zining jozibasi va kuchi bilan ajralib turishini bildirdi.
U ESPN nashriga bergan intervyusida «Arsenal»ning kelajakdagi maqsadlari haqida gapirdi. Ingliz Premer-ligasining birinchi turida «Arsenal» «Manchester Yunayted» jamoasiga safar qiladi.
Ushbu o‘yin 17 avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi. Bu bahs futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Jamoa murabbiyi va o‘yinchilari yuqori natijalarga erishish uchun barcha kuchini sarflashini ta’kidladi. «Arsenal»ning yangi mavsumdagi harakatlari ko‘plab futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Arteta: Арсенал — одна из сильнейших команд Европы
Главный тренер команды «Арсенал» Микель Артета выразил уверенность в высоком уровне своей команды и отнёс её к элитным футбольным клубам Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время «Арсенал» считается одной из сильнейших команд Европы, однако эту позицию необходимо укреплять стабильными результатами. Артета подчеркнул, что полностью перестроил команду и отметил, что клуб сегодня выделяется своей привлекательностью и силой.
В интервью изданию ESPN он рассказал о будущих целях «Арсенала». В первом туре Английской Премьер-лиги «Арсенал» сыграет в гостях с командой «Манчестер Юнайтед».
Этот матч состоится в воскресенье, 17 августа, и начнётся в 18:30 по московскому времени. Эта встреча вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.
Тренер команды и игроки подчеркнули, что приложат все усилия для достижения высоких результатов. Действия «Арсенала» в новом сезоне внимательно отслеживают многие футбольные поклонники.