Isak jamoa qo‘llab-quvvatlashi bilan yuksaldi, dedi Xau
«Nyukasl» jamoasi bosh murabbiyi Eddi Xau Aleksandr Isakning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘zaro munosabatlarimiz aniq va bu holat o‘zgarishsiz qoladi, dedi u. Isak bilan bizda yaxshi aloqalar o‘rnatilgan va men har bir futbolchi bilan shunday munosabatlarni rivojlantirishga harakat qilaman.
Isak jamoa va muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi bilan yuqori natijalarga erishdi va buni yaxshi tushunadi, chunki u aqlli yigit. U ertaga maydonga tushadimi?
Men uning maydonda bo‘lishini va muntazam mashg‘ulotlarda qatnashishini xohlayman, deb BBCga aytdi murabbiy. 25 yoshli shved hujumchi 2022-yil yozidan beri «Nyukasl» sharafini himoya qilmoqda.
Avvalroq uning «Liverpul»ga o‘tishi uchun jamoadan alohida mashg‘ulotlar o‘tayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Hozircha bu borada rasmiy tasdiq yo‘q, ammo murabbiy Isakning jamoa bilan munosabatlari yaxshi ekanligini ta’kidladi.

Исак вырос благодаря поддержке команды, сказал Хау
Главный тренер команды «Ньюкасл» Эдди Хау высказался о будущем Александра Исака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Наши отношения ясны и останутся неизменными, сказал он. С Исаком у нас установлены хорошие связи, и я стараюсь развивать такие отношения с каждым футболистом.
Исак достиг высоких результатов благодаря поддержке команды и болельщиков, и он это хорошо понимает, потому что он умный парень. Он выйдет на поле завтра?
Я хочу, чтобы он был на поле и регулярно участвовал в тренировках, — сказал тренер в интервью BBC. 25-летний шведский нападающий защищает цвета «Ньюкасла» с лета 2022 года.
Ранее появлялись сообщения о том, что он проходит отдельные тренировки для перехода в «Ливерпуль». Пока официального подтверждения нет, но тренер подчеркнул, что у Исака хорошие отношения с командой.