Tanasievich: Stankovich bosimga to‘liq dosh bermaydi
Sobiq futbolchi Yovan Tanasievich, Moskva «Dinamo» jamoasida o‘ynagan vaqtlari haqida so‘zlab, «Spartak» jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovich haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Deyan bosimga to‘liq dosh bera olmayapti. Albatta, u natija va jamoa uchun juda qayg‘uradi, bu tushunarli va ijobiy holatdir.
Biroq, Tanasievichning fikricha, Stankovich ba’zan chegaradan oshib ketadi. Mutaxassis «RB Sport» nashriga bergan intervyusida shunday degan.
Shuningdek, serbiyalik murabbiy o‘z xatolarini anglab, kelajakdagi o‘yinlarda kamroq hissiy bo‘lishga harakat qiladi, deb hisoblanadi. Hozirda «Spartak» jamoasining mavsum boshidagi natijalari yaxshi emas.
Ular barcha turnirlarda oltita o‘yindan faqat ikki marta g‘alaba qozongan. Shu sababli, Stankovich Moskva klubidan ketishi mumkinligi haqida gaplar bor.

Танасиевич: Станкович полностью не выдерживает давление
Бывший футболист Йован Танасиевич, рассказывая о времени, проведённом в московском «Динамо», высказался о главном тренере «Спартака» Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Деян не полностью выдерживает давление. Конечно, он очень переживает за результат и команду, что понятно и является положительным моментом.
Однако, по мнению Танасиевича, Станкович иногда переходит границы. Специалист так заявил в интервью изданию «РБ Спорт».
Также считается, что сербский тренер осознаёт свои ошибки и будет стараться быть менее эмоциональным в будущих играх. В настоящее время результаты «Спартака» в начале сезона оставляют желать лучшего.
Во всех турнирах команда выиграла только два из шести матчей. По этой причине ходят слухи о возможном уходе Станковича из московского клуба.