Moskva "Dinamo" jamoasining sobiq hujumchisi Ruslan Pimenov Samarqandning "Qanotlar Sovetlari" jamoasi bosh direktorining o‘rinbosari lavozimidan iste’fo berganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining bu qarorini rasmiy ravishda e’lon qildi va barcha hamkasblariga minnatdorchilik bildirdi. Pimenov, xususan, Robert Ter-Abramyan va murabbiylar shtabiga, ofis xodimlariga hamda o‘yinchilarga iliq qabul uchun rahmat aytdi.
Rossiya premer-ligasining to‘rtinchi turidan so‘ng Samarqand jamoasi sakkiz ochko to‘plab, musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa yetakchi "Lokomotiv"dan to‘rt ochko orqada qolmoqda.
Keyingi o‘yinda "Qanotlar Sovetlari" jamoasi 16 avgust kuni safarda Grozniyning "Axmat" jamoasi bilan uchrashadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bahslaridan biri sifatida ko‘rilmoqda.

Пименов ушел в отставку из «Советов Крыльев»
Бывший нападающий московского «Динамо» Руслан Пименов сообщил об уходе в отставку с должности заместителя генерального директора самаркандского клуба «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он официально объявил о своем решении и поблагодарил всех коллег. Пименов, в частности, выразил благодарность Роберту Тер-Абрамиану и тренерскому штабу, офисным сотрудникам и игрокам за теплый прием.
После четвертого тура Российской премьер-лиги команда из Самарканда набрала восемь очков и занимает третье место в турнирной таблице. Команда отстает от лидера «Локомотива» на четыре очка.
В следующем матче «Крылья Советов» 16 августа сыграют в гостях с грозненским «Ахматом». Эта игра рассматривается как одна из важных в сезоне для команды.