Bavariya Stanishichni Milan klubiga sotmaydi
Italiya «Milan» klubi xorvatiyalik himoyachi Yosip Stanishichga qiziqish bildirgan edi, biroq «Bavariya» jamoasidan qat’iy rad javobini oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis nashri Sky Sport ma’lumotiga ko‘ra, «Bavariya» himoyachini sotishga mutlaqo tayyor emasligini bildirgan. Stanishich jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lib, Belgiya murabbiyi Vensan Kompani loyihasida muhim o‘rin tutadi.
Uning Germaniya chempioni bilan shartnomasi 2029 yilgacha amal qiladi, deb eslatadi Myunxen klubi matbuot xizmati. Yangi Italiya Seriya A chempionati mavsumi kelasi haftada boshlanadi.
Birinchi turda «Milan» «Kremoneze» jamoasi bilan o‘ynaydi. Bu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.
«Bavariya» va «Milan» o‘rtasidagi transfer muzokaralari esa hozircha yakunlanmagan. Himoyachining jamoada qolishi uning faoliyatini barqaror davom ettirishiga imkon yaratadi.

Бавария не продает Станисича в клуб Милан
Итальянский клуб «Милан» проявлял интерес к хорватскому защитнику Йосипу Станисичу, однако получил категорический отказ от «Баварии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации немецкого издания Sky Sport, «Бавария» абсолютно не готова продавать защитника. Станисич является одним из ключевых игроков команды и занимает важное место в проекте бельгийского тренера Винсана Компани.
Его контракт с чемпионом Германии действует до 2029 года, напоминает пресс-служба мюнхенского клуба. Новый сезон итальянской Серии А начнется на следующей неделе.
В первом туре «Милан» сыграет с командой «Кремонезе». Эта игра с большим интересом ожидается болельщиками.
Переговоры о трансфере между «Баварией» и «Миланом» пока не завершены. Оставшись в команде, защитник сможет продолжить свою карьеру стабильно.