Naumov: Lokomotiv Baltikaga qarshi ochkolar yo‘qotishi mumkin
Futbol sohasidagi mutaxassis Nikolay Naumov Rossiya Premyer Ligasi doirasida bo‘lib o‘tadigan beshinchi tur uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda “Lokomotiv” jamoasi “Baltika” bilan maydonga chiqadi. Uchrashuv 16 avgust kuni Moskva vaqti bilan soat 15:00da boshlanadi.
Naumovning ta’kidlashicha, o‘yin juda qiyin kechadi va “Lokomotiv” Kaliningradda ba’zi ochkolarni boy berishi mumkin. Shunga qaramay, u “Lokomotiv” jamoasining “Baltika”ga nisbatan kuchliroq va yaxshi tashkil etilgan ekanligiga ishonadi hamda jamoa kamida bitta gol ko‘proq uradi deb hisoblaydi.
Mutaxassis Andrey Talalaev boshchiligidagi “Baltika” jamoasidan agressiv va hujumkor futbol kutmoqda. Shu bilan birga, “Lokomotiv” jamoasi maydonda ixcham o‘ynab, tezkor qarshi hujumlardan samarali foydalanishi lozim.
Hozirda “Temiryo‘lchilar” musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda turibdi, Kaliningrad jamoasi esa beshinchi pog‘onani egallagan. Ushbu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Наумов: Локомотив может потерять очки в матче с Балтикой
Эксперт в области футбола Николай Наумов высказался о пятом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре команда «Локомотив» выйдет на поле против «Балтики». Матч начнётся 16 августа в 15:00 по московскому времени.
По словам Наумова, игра будет очень сложной, и «Локомотив» может потерять некоторые очки в Калининграде. Тем не менее, он уверен, что команда «Локомотив» сильнее и лучше организована по сравнению с «Балтикой», и считает, что команда забьёт как минимум на один гол больше.
Эксперт ожидает от команды «Балтика» под руководством Андрея Талалаева агрессивный и атакующий футбол. При этом «Локомотив» должен играть компактно на поле и эффективно использовать быстрые контратаки.
В настоящее время «Железнодорожники» занимают первое место в турнирной таблице, а команда из Калининграда — пятое. Ожидается, что эта игра будет интересной и важной для болельщиков.